Projekt „Życiowy survival”

Związek Harcerstwa Polskiego realizuje projekt "Życiowy survival" dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych na podstawie umowy ZZB/000614/BF/D w ramach konkursu 1/2019 "Kierunek AKTYWNOŚĆ". 

Projekt jest realizowany na obszarze całej Polski. Podmiotem realizującym projekt jest Główna Kwatera ZHP. 

DOFINANSOWANIE Z PFRON:

360 675,00 zł

CAŁKOWITA WARTOŚĆ PROJEKTU:

415 083,00,00 zł

 Koordynatorem projektu jest ze strony ZHP: phm. Dorota Nowak-Małek

Cel projektu: zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych, obejmującego następujące zadanie: organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów, grup środowiskowego wsparcia oraz zespołów aktywności społecznej dla osób niepełnosprawnych, aktywizujących zawodowo i społecznie te osoby.

Projekt "Życiowy Survival" - to oferta programowa dla harcerzy z drużyn Nieprzetartego Szlaku ZHP realizowana przez Wydział Nieprzetartego Szlaku GK ZHP dofinansowana ze środków PFRON na podstawie umowy w ramach konkursu 1/2019 „Kierunek AKTYWNOŚĆ”. Projekt skierowany jest do harcerzy z niepełnosprawnościami w wieku od 12 do 26 roku życia. 

Projekt Życiowy Survival zakłada, że poprzez praktyczne działanie, aktywność twórczą i indywidualne zaangażowanie niepełnosprawnych uczestników zmierzać będziemy do rozwijania, podtrzymywania i nabywania przez młodzież umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania, rozwijania umiejętności sprawnego komunikowania się z otoczeniem; usprawniania i wspierania funkcjonowania ich w różnych rolach społecznych i w różnych warunkach środowiskowych. 

W ramach projektu zrealizowane będą warsztaty:

  •  z dietetykiem, 
  • konwersacyjno–komunikacyjne, 
  • samarytanki (pierwszej pomocy przedmedycznej), 
  • autoprezentacji, 
  • społeczno-integracyjne,
  • trening bezpieczeństwa,
  • trening kondycyjny. 

Uczestnikami projektu mogą być dzieci i młodzież w wieku od 12 do 26 roku życia, łącznie 347 osób. Beneficjentami ostatecznymi mogą być osoby niepełnosprawne, które przedstawią aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, lub aktualne orzeczenie równoważne (orzeczenie lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów).  

Projekt realizowany będzie w formie 6-dniowych warsztatów.

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn na rzecz ZHP

22 1140 1010 0000 5392 2900 1017

CZY WIESZ, ŻE...

Drużynowi ZHP przepracowują społecznie łącznie 8 mln godzin w ciągu roku. Jeżeli przeliczyć to na złotówki, wartość pracy wolontariackiej wyniosłaby 136 mln zł.
Czuwaj! Zauważyłeś coś co można poprawić?
Nasza strona internetowa jest naszym obozowiskiem w wirtualnym świecie, zbieranie feedbacku jest jak zbiórka przy ognisku, gdzie każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami.Jeśli widzisz coś co można poprawić to proszę kliknij ikonkę feedbacku z prawej strony ekranu i prześlij naszemu zespołowi feedback. Pomoże nam to w rozwoju całego serwisu!
Skip to content